ForumWiedzy.pl | Recenzje Testy Poradniki Informacje

Subskrybuj kanał ForumWiedzy.pl na YouTube
Dzisiaj jest 25 mar 2018, 00:48

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
Post: 22 maja 2013, 18:01 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 maja 2013, 12:02
Posty: 1053
Lokalizacja: Bytom
Gadu Gadu: 0
Nr telefonu: 0
PL:
Na filmie prezentuję materiały potrzebne do podłączenia standardowego okapu / pochłaniacza podszafkowego do wentylacji grawitacyjnej z przejściem przez szafkę.

Potrzebujemy rurę SPIROFLEX, którą podłączymy z jednej strony do rozety sufitowej lub ściennej, a z drugiej strony do wyjścia z okapu. W moim przypadku wyjście z okapu to 120 mm, a otwór w suficie to 100 mm, czyli przy okapie zastosowałem redukcję 120 / 100, zasilikonowałem dookoła szpary, by połączenie było szczelne i pewne.
Kolejnym krokiem było wycięcie otworów w dole i górze szafki nad okapowej, jako że nie miałem swojej wyżynarki, skorzystałem z wkrętarki i wierteł do drewna i dookoła otwóru jaki narysowałem nawiercałem dziurki jedna obok drugiej i piłą / brzeszczotem stworzyłem dwa prawie równe koła, czyli otwory na rurę SPIROFLEX. Dość starannie wymierzyłem otwory, tak by rura z górnej dziury szła równo do góry, a nie po skosie do sufitu. Otwór sufitowy nie był idealnie na środku względem szafki sufitowej.

Efekt pracy ok. 2 godzin plus spacer do sklepu po części ( rura spiroflex i redukcja ) wydaje się być zadowalający, na pewno teraz okap w wersji wyciągowej spełnia swoją rolę znacznie lepiej niż w wersji pochłaniaczowej z filtrem węglowym, w której to nawet na najwyższym biegu, ledwo wciągał parę z gotowania. Teraz czekam napierwsze gotowanie, co powie żona :).

Jeżeli ktoś zastanawia się, czy tak można zrobić, to odpowiadam tak, gdy posiadamy osobny kanał wentylacyjny w kuchni, tj. drugi otwór wciągający, ale nie połączony z tym, gdzie okap jest podłączony.
W budynkach mieszkalnych, nie można podpinać okapu w takiej formie pod wentylację grawitacyjną, ponieważ gdy okap będzie włączony, to wypychane do wentylacji powietrze z zapachami z kuchni będzie wlatywało do mieszkań naszych sąsiadów, co innego gdy nad nami już nikt nie mieszka, wtedy nasze podłączenie nie powinno nikomu robić problemu.

Mimo zakazów, w wielu mieszkaniach podłączenie okapu jako wyciągowego jest możliwe tylko i wyłącznie do jednego otworu wentylacyjnego, bo tylko jeden był przewidziany w czasie budowy budynku na kuchnię. Jeżeli już musisz podpiąć okap jako wyciągowy, czyli do wentylacji, to zrób to, ale miej na uwadze, że jeżeli jakiś sąsiad zwróci uwagę, że czuje w domu zapachy z Twojego obiadu i mu to przeszkadza, to powinieneś albo obniżyć moc wentylatora w okapie, albo nie uruchamiać wentylatora, a jedynie otworzyć okno, przez które wejdzie powietrze do mieszkania i naturalna wentylacja grawitacyjna znacznie lepiej będzie działać i pochłaniać zapachy z gotowania.

Podpinanie okapu w formie pochłaniacza, to najgorsza, ale też możliwa wszędzie, bo nie ma zakazów opcja. Czasem warto na etapie remontu mieszkania stworzyć specjalnie dla okapu kanał wentylacyjny, choćby przez ścianę na zewnątrz budynku, za zgodą administratora budynku oczywiście.

Pozdrawiam

--------------------------

EN:
In the film, presenting the materials needed to connect a standard hood / canister under the cupboards for natural ventilation with a move by the cabinet.

We need SPIROFLEX tube, which is connected on one side to the ceiling or wall rosettes, on the other hand to get out of the hood. In my case, out of the hood is 120 mm and the hole in the ceiling is 100 mm, which is applied at the eaves reduction of 120/100, zasilikonowałem around the cracks, that the connection was tight and secure.
The next step was to cut holes in the top and bottom of the cabinet above the eaves, as it did not have its wyżynarki, took the screwdriver and drill bits for wood and around the hole which drew nawiercałem holes side by side and saw / blade created two nearly equal circles, or openings SPIROFLEX pipe. Quite carefully measured the holes, so that the pipe from the top of the hole went straight to the top, rather than diagonally to the ceiling. Ceiling hole was not perfectly in the middle of the cabinet ceiling.

Effect of work about 2 hours plus a walk to the store to get parts (tube SPIROFLEX and reduction) seems to be satisfactory, certainly now in version exhaust hood does its job much better than the version pochłaniaczowej with a carbon filter, which even in top gear barely pulled on a pair of cooking. Now I'm waiting napierwsze cooking, which will tell the wife :).

If anyone wonders if it can be done, then I say yes, if we have a separate ventilation duct in the kitchen, such as engaging the second hole, but not connected with it, where the hood is attached.
In residential buildings, the hood can not be draped in such form under gravitational ventilation because when the hood is on, it's pushed to the ventilation air from the smells of the kitchen will wlatywało to housing our neighbors, something else for us when no one lives, then our connection should not be doing anyone a problem.

Regards


Click here to learn how to add YouTube Videos to your phpBB forum
Polecam subskrybować mój kanał na YOUTUBE, ponieważ dodaje tam dużo ciekawych filmów.

_________________
Subskrybuj ForumWiedzy.pl na YouTube
Polub ForumWiedzy na Facebooku

Przykładowy Poradnik Wideo - Subskrybuj ForumWiedzy.pl - WARTO!

Click here to learn how to add YouTube Videos to your phpBB forum


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 29 sty 2018, 09:45 
Świetny pomysł, fajny filmik ze zdjęć, dzieki.
Czym najlepiej wyciąć takie koła? Wyżynarką ?


Ostatnio przesunięty w górę 29 sty 2018, 09:45 przez: Anonymous.


Zgłoś ten post
Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 


Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Możesz tworzyć nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group