ForumWiedzy.pl Recenzje, Testy, Poradniki Sam Naprawiam

Motoryzacja, Komputery, Smartfony, Tablety, Telewizory...
Dzisiaj jest 12 gru 2017, 03:28

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Administrator
Awatar użytkownika

Gadu Gadu: 0
Nr telefonu: 0
Witam,

1. Wyciągnąć stary filtr przeciwpyłkowy,
2. Wyczyścić całe wnętrze komory filtra z liści, much, śmieci itd., wsadzić rękę i wszystko wygrzebać, ołówkiem wygrzebać resztki z zakamarków cienkich.
3. przedmuchać, i odkurzaczem odkurzyć wszystko.
4. Obrazek kupić
Würth SERWISOWY PREPARAT DO DEZYNFEKCJI KLIMATYZACJI z sondą dł. 80 cm ze specjalną dyszą rozpylającą - 300ml
5. Filtr nowy przeciwpyłkowy kupić
6. Sprawdzić drożność wylotu z obudowy parownika, czyli napryskać na parownik pryskaczem do kwiatków wodą do obudowy i po napryskaniu sporej ilości zobaczyć pod auto, czy kapie woda, jeżeli tak TO SUPER, jeżeli nie to od spodu samochodu trzeba znaleźć gumowy wylot z parownika i w niego wsadzić drut lub coś delikatnego i wylot udrożnić, trzeba być delikatnym, by nie uszkodzić parownika!
7. Teraz połowę preparatu wurtch spryskujemy parownik cały przez wejście do obudowy filtra, tak by spryskać całość, tak by preparat dotarł na cały parownik!, zostwić na godzinkę i znowu to samo, spryskać całą obudowę, parownik.
8. Zostawić otwartą obudowe filtra, samochód też zostawić otwarty na godzinkę po czym zamknąć obudowę, uruchomić samochód, klimatyzację i nawiew na maksa na 10 minut, po tym czasie wyłączyć klimatyzację, ale zostawić nawiew na 5 minut i wyłączyć auto i nawiew, otworzyć obudowe filtra i wsadzić nowy filtr, zamknąć obudowę i gotowe :).
9. Teraz można zamknąć samochód, szyby i już mamy odświeżoną i odgrzybioną klimatyzację, efekt powinien być zadowalający, ew. można powtórzyć operację, gdyby parownik byłby bardzo zaburodzony/zapleśniony.

DOBRA RADA:
Zawsze dojeżdżając do celu, kilka minut przed tym wyłaczyć klimatyzację i zostawić wentylator, tak by parownik zdążył się wraz z kanałami wentylacyjnymi wysuszyć.
Niedopuszczalnym jest wyłaczać klimatyzację i wentylator razem, bo są to idealne warunki do rozwoju pleśni, co powoduje smród i szkodliwe powietrze w samochodzie.

Piszcie w kometarzu, jak Wam poszło.
Poradnik sprawdziłem na swoim samochodzie i kilkunastu kolegów, tylko u kliku potrzebne było ponowne kupienie wurtcha, bo miel bardzo zasyfiony parownik.
Można przed zastosowaniem wurtcha, spryskać parownik psikaczem z wodą z płynem do naczyń, tak by zmiększyć brud, spłynie odpływem, potem na końcu zastosować dopiero wurtch, czyli środek do pleśni w klimatyzacji.

Przykładowy Poradnik Wideo - Subskrybuj ForumWiedzy.pl - WARTO!

Click here to learn how to add YouTube Videos to your phpBB forum

Forumowicz

Nie mam nic przeciwko własnej pracy, ale czyszczenie wentylacji wolę zlecać fachowcom, raz w roku jadę na czyszczenie wentylacji, ozonowanie auta do klim air i dodatkowo na pranie tapicerki samochodowej do karcher Poznań 24

Stały bywalec

Klimatyzację zawsze można wyczyścić samodzielnie. Nie powinno to stanowić jakiegoś dużego problemu.

Forumowicz

A ja się zgadzam z Sinbadem, moim zdaniem takie rzeczy lepiej oddać specjalistom do czyszczenia, w końcu potem tym oddychamy. Oczywiście wiele firm w tym http://trioxygen.com.pl z którego usług korzystam posiada własne generatory ozonu, ozonatory jednak wydaje mi się, że lepiej oddać komuś do czyszczenia i mieć 100% pewności czystego powietrza. Swego czasu nawet zastanawiałam się czy całkiem nie zrezygnować z klimatyzacji, całe szczęście odkryłam ozonowanie.

Forumowicz

a czy ktoś orientuje się na temat oczyszczania samochodu sprężonym gazem. Czy to jest możliwe?

Forumowicz

Jak na moje to nie można. Jak już to sprężonym powietrzem.
____
kindergeld Niemcy

Forumowicz

ale to jest normalne

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.