ForumWiedzy.pl | Recenzje Testy Poradniki Informacje

Subskrybuj kanał ForumWiedzy.pl na YouTube
Dzisiaj jest 23 lut 2018, 07:25

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Administrator
Awatar użytkownika

Gadu Gadu: 0
Nr telefonu: 0
Witajcie, jako że mam już kompletnie dość "oślepiaczy", którzy przez swoje kombinowane podejście do ruchu drogowego, mając gdzieś innych kierowców montują do samochodów nielegalnie HIDy, xenony, żarówki 100Watowe, egoistycznie patrząc tylko na to, co widzą przed sobą, czyli mocno oświetlone drogi, a kompletnie mając gdzieś innych użytkowników dróg, którzy korzystają z legalnego źródła światła, postanowiłem, że zapytam jak sprawa się ma w Policji. Czy Policja reaguje na to co każdy nawet przechodzień widzi choćby nawet z chodnika, czy ktokolwiek reaguje na te "druciarstwo" i łamanie przepisów ruchu drogowego.

Bardzo nie trudno zauważyć na drodze źle ustawione światła, jakieś dziwne żarówki (HIDy) wsadzane do zwykłych reflektorów, skoro tak, to dlaczego ani razu nie widziałem jeszcze kontroli na drogach, policji, straży miejskiej, nawet w programach motoryzacyjnych, policyjnych zero info na ten temat, a nie trudno wyobrazić sobie, że takie źródła światłą, oślepiają i mogą być powodem wypadków, często też śmiertelnych.

Tu przykład forumowych podpowiedzi co i jak: https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=89563

1. Zapytałem na oficjalnym profilu Policji, co i jak w temacie, dostałem info, by skierować temat bezpośrednio do:

"W tej sprawie proszę się kontaktować bezpośrednio z Biurem Prewencji i Ruchu Drogowego KGP, bpird@policja.gov.pl."
ok tak też dziś tj. 14.11.2014 r. zrobiłem, poniżej treść maila:

2.
Obrazek

Jak tylko otrzymam oficjalną odpowiedź, dam znać.

Mam nadzieję, że za ten skandal drogowy się w końcu ktoś zabierze (Policja, Straż Miejska, ITD), bo nie mam ochoty wylądować w rowie, bo ktoś mnie oślepia z naprzeciwka (bo tak mu się podoba), lub jadąc za mą wali mi po lusterkach, co utrudnia spokojną jazdę, szczególnie na drogach między miastowych, gdzie oznakowanie poziome jest często LICHE, a jakość dróg kiepska.

Niektórym ten temat może nie być w smak, bo sobie kupili HIDY z przetwornicami, szpanują, że lepiej im lampy świecą, ale mają kompletnie w "du..e" innych, których rażą bardzo mocnym światłem po oczach, często bez poziomowania, bez spryskiwaczy (atrapy) - to wszystko widać z pozycji zwykłego kierowcy, a czytając fora internetowe, co ludzie wymyślają, to jest po prostu kabaret...

Pozdrawiam i życzę wszystkim kierowcom szerokiej drogi, co ważne bezpiecznej, bez "oślepiaczy", bo sporo nerwów można stracić jadąc przed takim lub jadąc naprzeciwko takiego kogoś.
Teraz się nie dziwię, że utrudnia się dostęp do żarówek, regulacji kierowcom w nowoczesnych samochodach, ale jak poczyta się fora, to i tak kombinują, ponoszę snopy światła, oślepiając innych na maxa.

Przykładowy Poradnik Wideo - Subskrybuj ForumWiedzy.pl - WARTO!

Click here to learn how to add YouTube Videos to your phpBB forum

Zgłoś ten post
Odpowiedz z cytatem  
Administrator
Awatar użytkownika

Jest odpowiedź policji, na powyższe zapytanie:

Obrazek

Co Wy na to?
Dla mnie dobra informacja, że Policja ma świadomość i reaguje na takie sytuacje.

Zgłoś ten post
Odpowiedz z cytatem  
Administrator
Awatar użytkownika

Do wiadomości wszystkim KOMBINATOROM światła w swoich reflektorach!

http://motofocus.pl/technika/9478/hid-y ... sow-na-nie
http://motofocus.pl/technika/9478/hid-y-w-reflektorach-halogenowych-5-glosow-na-nie

Zgłoś ten post
Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.